تکنولوژی های متعددی به دنبال تغییر درک ما از واقعیت هستند؛ خواه شامل ورود به یک جهان مجازی باشد (واقعیت مجازی)، یا افزودن اجسام مجازی به دنیای واقعی به روش تعاملی (واقعیت افزوده)، و یا حالتی بینابینی.
واقعیت ترکیبی در تلاش است تا بتوان تصاویر رندر شده دیجیتالی را با محیط واقعی ترکیب نماید. در رابطه با واقعیت ترکیبی، باید دنیایی را متصور شد که در آن واقعیت و واقعیات (مجازی/افزوده) با همدیگر ترکیب شده و اشیا واقعی در دنیای مجازی با همدیگر در تعامل هستند.


واقعیت ترکیبی، یک روی‏‌هم‏گذاری از مضامین غیرواقعی در دنیای واقعی است که به دنیای واقعی متصل بوده و با آن در تعامل است. به عنوان یک مثال برای واقعیت ترکیبی می‏‌توان به تصاویری که جراحان در حین انجام اعمال جراحی بیماران بر روی تصاویر مجازی ناشی از انجام سونوگرافی قرار می‏‌دهند، اشاره نمود.


ویژگی اصلی واقعیت ترکیبی این است که مضامین غیرواقعی و دنیای واقعی قابلیت تعامل با یکدیگر در یک زمان و به‌صورت آنی را دارند.


به وسیله تکنولوژی واقعیت ترکیبی، بسیاری از ایده‌هایی که پیش از این در قالب افسانه و یا رویاپردازی مطرح می‌شدند را می‌توان به واقعیت بدل کرد! تا پیش از مطرح شدن مفهوم واقعیت ترکیبی و هدست هولولنز مایکروسافت (Microsoft HoloLens) به عنوان رهبر بزرگ این مفهوم انقلابی، همه‌چیز در قالب صفحه‌های نمایشگر خلاصه می‌شد.

 

برای مشاهده اطلاعات بیشتر به سایت دلتاگروپ مراجعه نمایید


https://deltagroup.co.com/mixed-reality
تلفن تماس دفتر تهران :  ۷۶۲۳ ۲۸۴۲ ۰۲۱


مشخصات

  • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: واقعیت ,واقعی ,مجازی ,دنیای ,ترکیبی ,تعامل ,واقعیت ترکیبی ,دنیای واقعی ,واقعیت ترکیبی، ,مضامین غیرواقعی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

راه های موفقیت آموزش اکسل ویژه حسابداری به دنیای تکنولوژی خوش آمدید. پایگاه خبری بخش مرکزی شهرستان کاشمر با کلمات که گرم بگیری شعر می‌شوند... آژانس مسافرتی دختر فصل رنگارنگــ هاپو گلگشت لوله پلی اتیلن